Ard

Kategori Diğer
Genel Merkezi Almanya

Ard live stream, Alman kanalları arasında en çok izlenen devlet kanallardan birisidir. Ard live kanalında genellikle diziler ve tv showları yer alırken, kanalda yayınlanan programlar her zaman yüksek izlenme rakamlarına ulaşıyor.

ARD'nin ana televizyon kanalları ülke çapında Das Erste ve farklı bölgesel yayın kuruluşları tarafından işletilen yedi bölgesel kanaldır. Bu kanallar, 2003 yılında analog vericilerin kapatılması başlayana kadar analog karasal vericilerde mevcuttu. Das Erste ve radyo istasyonları gibi üçüncü programlar, temel olarak çok sınırlı miktarda canlı reklam ile lisans ücretleri ile finanse ediliyor.

1950'lerde ARD telsiz hizmetleri Batı Almanya'daki kitle iletişim sisteminin temel faktörü oldu. 1952'ye kadar ARD radyo istasyonlarında on milyon dinleyici vardı. Ancak, radyo istasyonları bölgesel düzeyde çalışıyordu ve sadece ARD'nin ülke çapında kurulmasına yardımcı olan bir televizyon şemsiyesinin geliştirilmesiydi. Ülke çapında bir TV yayın hizmetinin yayınlanması, ARD'nin başından beri hedefiydi ve bunun 1952'nin sonunda verildi. Aynı yıl ARD, Avrupa Yayın Birliği'nin tam aktif üyesi olarak kabul edildi. "Alman ses arşivi", şimdi Alman Yayın Arşivi (DRA, Deutsches Rundfunkarchiv), ARD'nin ortak tesisi olarak kuruldu.

1955 yılında kurucu üye NWDR ("Nordwestdeutscher Rundfunk", İngilizce: "Kuzey-Batı Alman Yayınları") bugünün NDR ve WDR'sine bölündü. Bir yıl önce (1954) daha küçük SFB dağıldı.İlk günlük haber özelliği olan Tagesschau, 1952'de Hamburg'dan yayına girdi. Ünlü 20:00 zili ve duyuru "İşte Tagesschau ile ilk Alman televizyonu "(" Bu Tagesschau ile ilk Alman televizyon kanalı ") bugün ARD damgasını vuruyor. Yayın ortalama 8 milyon izleyiciyi kendine çekiyor.

Ard Yorumla

Ard İzleyici Yorumları

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?